Stropní filtry

 

Pro zachování maximální kvality laku je nutné zachovat v lakovně bezprašné prostředí. Stropní filtr v lakovně je posledním stupněm filtrace před samotným lakováním, a proto je pro kvalitu lakování ten nejdůležitější.

Udělali jsme pro vás srovnání filtrů

Podívejte se na test našich stropních filtrů a konkurenčních německých filtrů.

Naše stropní filtry jsou vysoce účinné, vyrobené z termicky spojených syntetických vláken s progresivní strukturou.

Nejdůležitější filtr pro vaši lakovnu. Šetří náklady, zabraňuje škodě.

Výstupní strana stropního filtru je zesílena, vyhlazena a zpevněna síťovanou laminovanou mřížkou a je potisknuta typem filtru a označením třídy filtrace.

Stropní filtry dodáme dle požadovaných rozměrů zákazníka.

Stropní filtr je také napuštěn speciálním lepidlem pro lepší záchyt prachových částic. Kvalitní stropní filtr zajišťuje optimální rozvrstvení filtrovaného vzduchu bez proniknutí nežádoucích částic do lakovacího prostoru za přijatelné tlakové ztráty.

Všechny filtry máme skladem na firmě.

Stropní filtry Filtrair jsou průběžně testovány a dosahují dlouhodobě kvalitních výsledků.

Kvalitu stropních filtrů Filtrair dokládá také fakt, že prošly velice náročným vstupním testovacím procesem automobilky Daimler Chrysler AG, pod kterou spadá také Mercedes, a kde je nyní toto stropní médium používáno pro lakování a produkci automobilů.

Pro představu o rozdílnosti v kvalitách stropních filtrů i přes velmi podobné údaje v technických listech se podívejte na náš test stropních filtrů v sekci TECHNICKÉ.

Filtrační textilie pro jemnou filtraci (M5)

Jemné vzduchové filtrační médium speciálně navržené pro použití ve stříkacích kabinách s dolním odtahem jako konečná filtrační bariéra pro všechny nátěr-poškozující částice ze vstupního proudu vzduchu. Tento stropní filtr či difuzní médium zajišťujíce rovnoměrnou distribuci vzduchu a rovnoměrné laminární proudění v celé stříkací kabině při použití v automobilových montážních závodech a automobilových lakovacích zařízeních, stejně jako v automobilových opravnách. Jedná se o syntetické filtrační médium založené na bázi syntetických vláken, vyvinuté a vyrobené v závodě pro špičkové technologie Filtrair se sídlem v Nizozemsku. Filtrační médium je vyrobeno z vybraných, vysoce výkonných, nelámavých vláken technologií progresivního hloubkového zhušťování, která umožňuje velké hloubkové zatížení pro zajištění vysoké jímavosti prachu s optimální nejnižší přijatelnou hodnotou tlakové ztráty. Toto médium je termicky pojené a v plné tloušťce napuštěné speciálním povlakem ke zvýšení přilnavosti, aby nedocházelo k uvolňování vláken a migraci barvy poškozujících částic větších než 10 mikronů v důsledku vibrací v systému, a to i za různých teplotních podmínek. Filtry pro jemnou filtraci jsou schopné separovat částice již od velikosti 0,1 mikronu.

POUŽITÍ:

  • Stropní filtry do lakovny
  • konečná filtrace do vzduchotechnických jednotek
  • počáteční filtrace v čistých prostorách
  • Použití v nemocnicích, lékařských prostorách a laboratořích
  • Farmaceutický a potravinářský průmysl
  • Stropní filtr ve velkých průmyslových lakovnách

Filtrační textilie:

  jednotka FF-560 (M5) CC-600 (M5) FF-500 (M5) C3-300 (M5)
Ochranná pl. mřížka - ANO ANO ANO NE
Napuštěno lepidlem - ANO ANO ANO NE
Jmenovitý průtok vzduchu m3/h/m2 900 900 900 900
Rychlost proudění m/s 0,25 0,25 0,25 0,25
Počáteční tl. ztráta Pa 26 26 22 15
Koncová tl. ztráta Pa 450 450 450 450
Průměrný stupeň separace % 96 98 95 93
Množství zachyceného prachu g/m2 430 509 380 350
Teplotní odolnost °C 100 100 100 100
Jmenovitá tloušťka mm 24 25 24 20
Filtrair migrační test: - R0 R0 R0 R3
Likvidace - Spalování, ekol. skládkování Spalování, ekol. skládkování Spalování, ekol. skládkování Spalování, ekol. skládkování

 

Pro více informací o Filtrair migračním testu navštivte test filtru.

PRACUJEME PRO
PROFIL SPOLEČNOSTI

Naše společnost byla založena v roce 1998 jako obchodní firma, zabývající se distribucí filtračních materiálů převážně do autolakoven a dalších pomůcek pro průmyslové lakování.

Během následujících let byl sortiment rozšířen o filtry do klimatizací, zahájili jsme vlastní výrobu některých typů filtrů. Stali jsme se společností s celorepublikovou působností, naši nabídku jsme rozšířili o prodej lakovacích kabin a dalšího vybavení autolakoven.

V roce 2005 byla dokončena rekonstrukce sídla firmy, disponujeme nyní skladovými a výrobními prostory o rozloze 1000 m2.