Test stropního filtru

Zákazníci se nás často ptají, který filtr je pro jejich použití nejlepší. Pátrali jsme u výrobce našich filtrů Filtrair, zda existuje nějaké objektivní srovnání filtrů mezi různými výrobci a jaké jsou důsledky špatné účinnosti filtrů a zísali jsme pro vás zcela jednoduchý postup, který umožňuje otestovat jak je na tom zrovna ten váš filtr.

Abychom mohli ukázat jaké existují na trhu rozdíly, připravili vlastní testy se stropními filtry Filtrair, které prodáváme a blíže neupřesného stropního filtru německé výroby, které jsme podrobili zjednodušenému tzv. migračnímu testu.

Metodika testu

Test má vizuální charakter, kdy se budeme snažit do filtru nasypat testovací prach ASHRAE a budeme sledovat jakým způsobem bude nečistota rozprostřena v jednotlivých vrstvách stropního filtru. Výsledné rozložení nečistoty pak odpovídá přibližnému způsobu filtrace v provozu, který je v praxi umocněn tlakem vzduchu, který je vyvíjen na filtr.

U zaneseného filtru to prakticky znamená, že musíme zvyšovat tlak, což se projeví vyššími energetickými ztrátami v provozu.

Průběh testu

Průběh testu jsme si zaznamenali na kameru, aby bylo patrné jak byl test prováděn. Testovací nečistota je nasypána na oba filtry. Označený je náš Filtrair. Neoznačený je filtr německé výroby. Z pochopitelných důvodů neuvádíme značku, avšak podobný test si můžete vyžádat k jakémukoliv stropnímu filtru.

Výsledek testu

STROPNÍ FILTRAČNÍ MÉDIUM FILTRAIR

Prach se progresivně ukládá v celém těle média a takto omezuje zvyšování míry odporu proudění vzduchu a v konečném důsledku šetří výdaje, zvyšuje zádržnou kapacitu média, prodlužuje servisní intervaly a životní prostředí.

Stropní filtrační médium FILTRAIR nedovolí během testu prachu proniknout skrz médium.

Stropní filtrační médium FILTRAIR zadrží veškerý prach v těle média.

Delší životnost filtrů snižuje dobu potřebnou na údržbu a eliminuje časté výměny filtrů.

NĚMECKÉ STROPNÍ FILTRAČNÍ MÉDIUM

Na videu se veškerý prach usadil v místě silné vrstvy lepidla, což způsobilo prakticky okamžitě dosažení koncové tlakové ztráty. Tato skutečnost, kromě výše zmíněných problémů, způsobuje značně zvýšené energetické náklady na provoz stříkací kabiny.

Jelikož německé filtrační médium není progresivně strukturováno a celohloubkově impregnováno, dochází k zanesení povrchu filtru a to může vést k nežádoucím turbulencím ve stříkací kabině během delších stříkacích operací. Toto může způsobit opětovné rozvíření usazeného prachu v kabině a tím k poškození laku na lakovaném předmětu.

Německé stropní filtrační médium nezadrží veškerý prach v těle média.

Díky zahlcování povrchu se značně snižuje jímavost prachu, to vede ke zkracování servisních intervalů.

Kratší životnost filtrů zvyšuje frekvenci výměny filtrů a tím dobu potřebnou na údržbu.

Co můžete udělat dál?

Abyste si zajistili nákup kvalitních filtračních médií, požádejte svého dodavatele o předložení důkazu, že filtrační média, která nabízejí, obdržela v migračním testu hodnocení R0 nebo zavolejte nám a my vaše filtry otestujeme.

PRACUJEME PRO
PROFIL SPOLEČNOSTI

Naše společnost byla založena v roce 1998 jako obchodní firma, zabývající se distribucí filtračních materiálů převážně do autolakoven a dalších pomůcek pro průmyslové lakování.

Během následujících let byl sortiment rozšířen o filtry do klimatizací, zahájili jsme vlastní výrobu některých typů filtrů. Stali jsme se společností s celorepublikovou působností, naši nabídku jsme rozšířili o prodej lakovacích kabin a dalšího vybavení autolakoven.

V roce 2005 byla dokončena rekonstrukce sídla firmy, disponujeme nyní skladovými a výrobními prostory o rozloze 1000 m2.